Părerile cumpărătorilor despre Laptop Lenovo 83JN001ARM
Laptopul Lenovo IdeaPad Pro 5 16AKP10 are foarte puține recenzii relevante. Cel mai util feedback compară nefavorabil cu MacBook, sugerând că pentru acest preț, alternativele Apple oferă mai bună valoare și caracteristici superioare.
Utilizatorii au apreciat:
- Procesor AMD Ryzen AI 7 350 de ultimă generație
- Display OLED 16" 2.8K 120Hz cu culori vibrante
- GPU NVIDIA RTX 5050 pentru gaming moderat
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Cumpărători o compară nefavorabil cu MacBook la preț similar
- Informații de sistem insuficiente din recenzii pentru evaluare completă
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | Lenovo |
| Producator procesor | AMD |
| Tip procesor | Ryzen AI 7 |
| Model procesor | 350 |
| Arhitectura | Zen 5 |
| Numar nuclee | 8 |
| Frecventa nominala | 3.5 GHz |
| Frecventa Turbo Boost | 5 GHz |
| Cache | 8192 KB 16384 KB |
| Tehnologie procesor | 4 nm |
| Procesor grafic integrat | AMD Radeon 860M |
| Frecventa | 8000 MHz |
| Chipset video | nVidia GeForce RTX |
| Capacitate memorie | 32 GB |
| Tip memorie | LPDDR5X |
| Memorie integrata | 32768 MB |
| Capacitate memorie video | 8192 MB |
| Tip memorie placa video | GDDR7 |
| Tip stocare | SSD |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Interfata SSD | M.2 |
| Unitate optica | Nu |
| Diagonala display | 16 inch |
| Format display | 2.8K |
| Tehnologie display | OLED |
| Luminozitate | 500 nt 1100 nt |
| Finisaj display | Glossy |
| Touchscreen | Nu |
| Rezolutie | 2880 x 1800 |
| Tip placa video | Dedicata |
| Model placa video | RTX 5050 |
| Tehnologii placa video | GeForce Experience Drivere Game Ready Ray tracing DirectX 12 Ultimate |
| Camera WEB | Full HD |
| Putere difuzoare | 4 W |
| Capacitate baterie | 84 Wh |
| Sistem de operare | NO OS |
| Audio | Difuzoare stereo Microfoane duale |
| Tehnologii audio | Dolby Atmos |
| Porturi | 1 x Audio Out/Microfon 2 x USB 3.2 Type A Gen 1 1 x HDMI 2.1 2 x USB 4.0 |
| Wireless | 802.11 be |
| Versiune Bluetooth | 5.4 |
| Securitate | Camera privacy shutter IR camera for Windows Hello Microsoft Pluton TPM 2.0 Enabled |
| Caracteristici cheie | Camera web Tastatura iluminata Touchpad care accepta gesturi de atingeri multiple 100% DCI-P3 DisplayHDR True Black 1000 120Hz VRR |
| Rata de refresh | 120 Hz |
| Cititor de carduri | SD |
| Tastatura numerica | Da |
| Limba tastatura | Tastatura internationala |
| Recomandare | Laptop Gaming |
| Greutate | 1.72 Kg |
| Dimensiuni (W x H x D) | 356.8 x 251 x 15.95 mm |
| Material | Aluminiu |
| Culoare | Luna Grey |
| Accesorii incluse | Adaptor 170W |
Vezi pe eMAG »