Părerile cumpărătorilor despre Laptop Lenovo 83K700CLRM
Lenovo IdeaPad Slim 3 cu Ryzen 7 7735HS este un laptop excelent pentru office și utilizare zilnică, cu procesor foarte puternic și autonomie bună. Ecranul IPS este apreciat de majoritate, iar greutatea redusă și silențiozitatea sunt plusuri mari. Unii utilizatori au avut probleme inițiale cu Wi-Fi/driver, dar după instalare corectă funcționează impecabil. Este considerat best-buy la preț Black Friday.
Utilizatorii au apreciat:
- Procesor Ryzen extrem de performant
- Ecran IPS bun și luminos
- Baterie foarte bună
- Ușor, subțire și silențios
- Raport calitate-preț excelent
- Rulează fluent Windows 11
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Probleme inițiale cu driver Wi-Fi la instalare
- Sunet cam slab
- Iluminare neuniformă minoră pe margini ecran (la unele unități)
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Prețul pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | Lenovo |
| Platforma producator | IdeaPad Slim 3 |
| Line-up | IdeaPad Slim 3 |
| Producator procesor | AMD |
| Tip procesor | Ryzen 7 |
| Model procesor | 7735HS |
| Arhitectura | Zen 3+ |
| Numar nuclee | 8 |
| Frecventa nominala | 3.2 GHz |
| Frecventa Turbo Boost | 4.75 GHz |
| Cache | 4096 KB 16384 KB |
| Procesor grafic integrat | AMD Radeon 680M |
| Tehnologie procesor | 6 nm |
| Frecventa | 4800 MHz |
| Chipset video | AMD Radeon |
| Capacitate memorie | 16 GB |
| Tip memorie | DDR5 |
| Memorie integrata | 8192 MB |
| Tip stocare | SSD |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Interfata SSD | PCI Express M.2 |
| Unitate optica | Nu |
| Diagonala display | 15.3 inch |
| Format display | WUXGA |
| Tehnologie display | IPS |
| Luminozitate | 300 nt |
| Finisaj display | Anti-Glare |
| Touchscreen | Nu |
| Rezolutie | 1920 x 1200 |
| Tip placa video | Integrata |
| Model placa video | Chipset grafic integrat |
| Camera WEB | HD |
| Putere difuzoare | 4 W |
| Capacitate baterie | 50 Wh |
| Sistem de operare | NO OS |
| Audio | Difuzoare stereo Microfoane duale |
| Tehnologii audio | HD Audio Dolby Audio |
| Porturi | 1 x HDMI 1 x Audio Out/Microfon 2 x USB 3.2 Type A Gen 1 1 x USB 3.2 Type C Gen 1 |
| Wireless | 802.11 ax 2x2 |
| Versiune Bluetooth | 5.3 |
| Securitate | Camera privacy shutter Microsoft Pluton TPM 2.0 Enabled |
| Caracteristici cheie | Camera web Touchpad care accepta gesturi de atingeri multiple Baterie 50Wh Tastatura NEILUMINATA |
| Rata de refresh | 60 Hz |
| Numar sloturi | 1 |
| Sloturi ocupate | 1 |
| Cititor de carduri | SD |
| Tastatura numerica | Da |
| Limba tastatura | Tastatura internationala |
| Greutate | 1.63 Kg |
| Dimensiuni (W x H x D) | 343.4 x 239.5 x 16.9 - 17.9 mm |
| Culoare | Luna Grey |
| Material | Plastic Policarbonat |
| Accesorii incluse | Adaptor 65W |
Prețul pe eMAG »