Părerile cumpărătorilor despre Laptop MSI 9S7-15K111-699
MSI Cyborg 15 A13VF cu i7-13620H și RTX 4060 este un laptop gaming subțire și puternic la preț accesibil. Performanța este foarte bună în jocuri. Instalarea Windows este complicată din cauza driverului IRST necesar. Se încălzește puternic și are doar 2 porturi USB.
Utilizatorii au apreciat:
- Specificații excelente la preț mic
- Performanță foarte bună în gaming
- Design translucent interesant
- Rapid în utilizare zilnică
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Instalare Windows complicată (driver IRST obligatoriu)
- Doar 2 porturi USB + 1 USB-C
- Încălzire mare în jocuri solicitante
- Sunet slab
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | MSI |
| Chipset video | nVidia GeForce RTX |
| Frecventa | 5600 MHz |
| Tehnologie procesor | 10 nm |
| Procesor grafic integrat | Intel UHD Graphics |
| Cache | 24576 KB |
| Frecventa Turbo Boost | 3.6 GHz 4.9 GHz |
| Numar nuclee | 10 |
| Arhitectura | Raptor Lake |
| Model procesor | 13620H |
| Tip procesor | i7 |
| Producator procesor | Intel |
| Tip memorie placa video | GDDR6 |
| Capacitate memorie video | 8192 MB |
| Capacitate memorie maxima suportata | 64 GB |
| Tip memorie | DDR5 |
| Capacitate memorie | 16 GB |
| Unitate optica | Nu |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Interfata SSD | PCI Express M.2 |
| Tip stocare | SSD |
| Camera WEB | HD |
| Tehnologii placa video | VR Ready GeForce Experience Ray tracing Direct X12 NVIDIA DLSS 3 |
| Model placa video | RTX 4060 |
| Tip placa video | Dedicata |
| Rezolutie | 1920 x 1080 |
| Touchscreen | Nu |
| Finisaj display | Anti-Glare |
| Tehnologie display | IPS |
| Format display | Full HD |
| Diagonala display | 15.6 inch |
| Putere difuzoare | 4 W |
| Sistem de operare | NO OS |
| Porturi | 1 x RJ-45 1 x Audio Out/Microfon 2 x USB 3.2 Type A Gen 1 1 x USB 3.2 Type C Gen 1 1 x HDMI 2.1 |
| Audio | Difuzoare stereo Microfon |
| Wireless | 802.11 ax |
| Versiune Bluetooth | 5.2 |
| Retea | 10/100/1000 |
| Securitate | Kensigton Lock |
| Caracteristici cheie | Camera web Tastatura iluminata Touchpad care accepta gesturi de atingeri multiple Rata refresh ecran 144Hz Baterie 3 celule - 53.5Wh GPU: Up to 1470MHz Boost Clock 45W Maximum Graphics Power with Dynamic Boost |
| Sloturi ocupate | 2 |
| Numar sloturi | 2 |
| Rata de refresh | 144 Hz |
| Tastatura numerica | Da |
| Limba tastatura | Tastatura internationala |
| Greutate | 1.98 Kg |
| Dimensiuni (W x H x D) | 359.36 x 250.34 x 21.95 - 22.9 mm |
| Culoare | Negru |
| Accesorii incluse | Adaptor 120W |
Vezi pe eMAG »