Părerile cumpărătorilor despre Monitor LED HP 780F9E9
Monitorul Gaming HP OMEN de 27 inch este apreciat pentru calitatea culorilor și rata de refresh de 165 Hz. Utilizatorul menționează că toate funcțiile (DisplayPort, HDMI, aplicația Omen din MS Store) funcționează excelent. Singurul regret exprimat este că nu există o variantă QHD disponibilă pe eMag, doar cea FHD. În general, este considerat un monitor foarte bun, mai ales pentru prețul său, deși recenzia este destul de succintă și nu oferă multe detalii despre performanță sau eventuale dezavantaje.
Utilizatorii au apreciat:
- Calitate foarte bună a culorilor
- Rată de refresh de 165 Hz
- Multiple opțiuni de conectare (DisplayPort, HDMI)
- Aplicația Omen din MS Store funcționează excelent
- Raport bun calitate-preț
- Funcție Pivot și compatibilitate VESA
- Tehnologie AMD FreeSync Premium
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Disponibil doar în varianta FHD, nu și QHD
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi oferta »
| Specificații | |
| Gama | Gaming |
| Brand | HP |
| Contrast tipic | 1000:1 |
| Luminozitate | 400 nt |
| Format ecran | Clasic |
| Rezolutie optima | 1920 x 1080 |
| Tip rezolutie | Full HD |
| Tehnologie display | IPS |
| Diagonala | 27 inch |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa E |
| Putere consumata | 25 W 52 W |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 20 kWh |
| Porturi video | 2 x HDMI 2.0 1 x DP 1.4 |
| Porturi audio | 1 x Iesire audio de 3.5mm |
| Tehnologie | AMD FreeSync Premium |
| Contrast dinamic | 10000000:1 |
| Numar culori | 16.7 M |
| Rata de refresh (maximala) | 165 Hz |
| Unghi maxim vizibilitate orizontala/verticala | 178 / 178 ° |
| Timp de raspuns | 1 ms |
| Aspect imagine | 16:9 |
| Montare pe perete | VESA 100 x 100 mm |
| Inclinare | +20° ~ -5° |
| Pivotare | + 90 / -90 |
| Dimensiune punct | 0.31 mm |
| Inaltime | 36.43 cm |
| Latime | 5.22 cm |
| Lungime | 61.36 cm |
| Greutate | 8.08 Kg |
| Inaltime ajustabila | 100 mm |
| Continut pachet | 1 x Cablu DP 1 x Monitor 1 x Cablu de alimentare |
Vezi oferta »