Părerile cumpărătorilor despre Monitor LED Samsung LC27G55TQBUXEN
Monitorul gaming curbat Samsung Odyssey G5-G55T 27" este un model WQHD cu 144Hz și FreeSync Premium. Utilizatorii apreciază calitatea imaginii, culorile vii și experiența oferită de ecranul curbat. Este considerat potrivit pentru console precum PS5. Unii clienți au raportat probleme de durabilitate, menționând defecte după aproximativ 2 ani de utilizare, precum și probleme cu dezlipirea ecranului sau flickering.
Utilizatorii au apreciat:
- Calitate bună a imaginii cu rezoluție WQHD
- Experiență plăcută oferită de ecranul curbat
- Culori vii și clare
- Compatibilitate bună cu PS5
- Raport bun calitate-preț la promoții
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Probleme de durabilitate raportate după aproximativ 2 ani
- Posibile probleme cu dezlipirea ecranului
- Flickering și deconectări ale imaginii
- Stand neajustabil și incomod pentru unii utilizatori
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Verifică stocul pe eMAG »
| Specificații | |
| Gama | Gaming |
| Brand | Samsung |
| Contrast tipic | 2500:1 |
| Luminozitate | 300 cd/m² |
| Format ecran | Wide |
| Rezolutie optima | 2560 x 1440 |
| Tip rezolutie | WQHD |
| Tehnologie display | VA |
| Diagonala | 27 inch |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa F |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 24 kWh |
| Putere consumata | 24 W |
| Porturi video | 1 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.2 |
| Porturi audio | 1 x Casti |
| Functii speciale | AMD FreeSync Premium |
| Numar culori | 16.7 Milioane |
| Rata de refresh (maximala) | 144 Hz |
| Unghi maxim vizibilitate orizontala/verticala | 178 / 178 grade |
| Timp de raspuns | 1 ms |
| Aspect imagine | 16:9 |
| Standarde | 16:9 |
| Montare pe perete | 75 x 75 mm |
| Culoare | Negru |
| Inaltime | 477.4 mm |
| Latime | 272.6 mm |
| Lungime | 616.6 mm |
| Greutate | 4.2 Kg |
| Continut pachet | Cablu HDMI Monitor Cablu de alimentare |
Verifică stocul pe eMAG »
