Părerile cumpărătorilor despre Monitor LED Samsung LU28R550UQRXEN
Monitorul LED IPS Samsung LU28R550UQRXEN de 28 inch oferă rezoluție 4K UHD, conectivitate HDMI și suport FreeSync. Utilizatorii apreciază designul superb cu margini foarte mici și calitatea bună a culorilor. Este considerat excelent pentru consumul de conținut precum filme. Principalele dezavantaje menționate sunt probleme de coil whine la unele unități și pierderi ocazionale ale imaginii. Pentru programare, rezoluția 4K face conținutul prea mic, necesitând scaling.
Utilizatorii au apreciat:
- Design superb cu margini foarte mici
- Calitate bună a culorilor
- Excelent pentru consumul de conținut
- Stand solid
- Rezoluție 4K UHD
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Probleme de coil whine la unele unități
- Pierderi ocazionale ale imaginii
- Pentru programare, conținutul este prea mic în 4K, necesitând scaling
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Mai multe detalii »
| Specificații | |
| Gama | Home & Office |
| Brand | Samsung |
| Contrast tipic | 1000:1 |
| Tip iluminare fundal | LED |
| Luminozitate | 250 cd/m² |
| Tip suprafata display | Anti glare |
| Format ecran | Wide |
| Rezolutie optima | 3840 x 2160 |
| Tip rezolutie | 4K |
| Tehnologie display | IPS |
| Diagonala | 28 inch |
| Putere consumata | 48 W |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa G |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 32 kWh |
| Porturi video | 2 x HDMI 1 x DisplayPort |
| Porturi audio | 1 x Audio out |
| Tehnologie | MagicUpscale Game Mode MagicBright Flicker Free Image Size Eco Saving Plus AMD FreeSync NVIDIA G-SYNC Off Timer Plus PIP/PBP Eye Saver Mode Easy Arrange |
| Functii speciale | Ergonomie Kensington Lock |
| Rata de refresh (maximala) | 60 Hz |
| Unghi maxim vizibilitate orizontala/verticala | 178°/178° |
| Timp de raspuns | 4 ms |
| Aspect imagine | 16:9 |
| Numar culori | 1.07 miliarde |
| Contrast dinamic | Mega ∞ DCR |
| Montare pe perete | VESA 75 x 75 mm |
| Inclinare | -2° +15° |
| Culoare | Negru Gri |
| Inaltime | 479.3 mm |
| Latime | 250.5 mm |
| Lungime | 638.8 mm |
| Greutate | 5.8 Kg |
| Continut pachet | 1 x Cablu alimentare 1 x Monitor 1 x Cablu HDMI la DVI |
Mai multe detalii »
