Părerile cumpărătorilor despre Monitor LED Samsung LC49RG90SSPXEN
Monitorul curbat Samsung de 49" este un model Dual QHD cu 120Hz și FreeSync. Este apreciat pentru dimensiunea mare care înlocuiește perfect două monitoare, eliminând disconfortul ramei dintre monitoare. Standul permite o gamă suficientă de mișcare pentru o poziție confortabilă. Unii utilizatori au raportat probleme la ieșirea din modul Stand-by, când monitorul pornește dar eșuează să găsească semnalul video.
Utilizatorii au apreciat:
- Înlocuitor perfect pentru două monitoare
- Elimină disconfortul ramei dintre monitoare
- Stand bun cu gamă suficientă de mișcare
- Calitate bună pentru gaming
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Probleme la ieșirea din Stand-by când nu găsește semnalul video
- Posibile probleme de calitate (linii verticale pe culori închise)
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi oferta »
| Specificații | |
| Gama | Gaming |
| Brand | Samsung |
| Contrast tipic | 3,000:1 |
| Luminozitate | 600 cd/m² |
| Format ecran | Ultra wide |
| Rezolutie optima | 5120 x 1440 |
| Tehnologie display | VA |
| Diagonala | 49 inch |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa G |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 45 kWh |
| Putere consumata | 45 W |
| Porturi video | 1 x HDMI 2.0 2 x DisplayPort 1.4 |
| Porturi audio | 1 x Casti |
| Numar culori | 1.07 billion |
| Rata de refresh (maximala) | 120 Hz |
| Unghi maxim vizibilitate orizontala/verticala | 178 / 178 grade |
| Timp de raspuns | 4 ms |
| Aspect imagine | 32:9 |
| Data ports | 4 x USB |
| Montare pe perete | 100 x 100 mm |
| Rotire | -15,0° ~ +15,0° |
| Inclinare | -2,0° ~ +15,0° |
| Inaltime | 523.1 mm |
| Culoare | Negru |
| Latime | 349.7 mm |
| Lungime | 1199.5 mm |
| Greutate | 14.6 Kg |
| Continut pachet | Cablu HDMI Cablu alimentare Cablu USB Cablu DP |
Vezi oferta »
