Părerile cumpărătorilor despre Placă de Bază ASUS TUF GAMING Z890-PLUS WIFI
Placa de bază ASUS TUF GAMING Z890-PLUS WIFI primește aprecieri pentru dotări complete și construcție solidă, corespunzând așteptărilor utilizatorilor. Socket LGA1851 și suport WiFi integrat sunt confirmate funcționale.
Utilizatorii au apreciat:
- Construcție solidă și fiabilă
- Dotări complete pentru Socket LGA1851
- WiFi integrat
- Componente de calitate
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | ASUS |
| CPU Socket | LGA1851 |
| Chipset | Intel Z890 |
| Frecventa memorie (MHz): | 9066+MT/s(OC) |
| Tip memorie | DDR5 |
| Capacitate maxima memorie RAM | 192 GB |
| Sloturi memorie | 4 |
| BIOS & memorie BIOS | 256 Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS |
| Rata de transfer SATA | 6000 MB/s |
| Audio integrat: | Realtek ALC1220P 7.1 Surround Sound High Definition Audio CODEC |
| Conectivitate | 1 x RJ-45 1 x Optical S/PDIF OUT 1 x DisplayPort 5 x Audio Jacks 1 x HDMI 1 x Wi-Fi Module 3 x USB 3.2 Gen 2 10Gbps Type-A 1 x Thunderbolt 4 3 x USB 3.2 Gen 1 |
| Interfata Serial ATA | 4 x SATA III |
| Conector sursa (pini) | 1 x 24 pin ATX 2 x 8 pin ATX 12V |
| Format | ATX |
| Procesoare suportate | Intel Core Ultra Processors (Series 2) |
| Suport Dualchannel | Da |
| Slot PCI | PCI-Express 5.0 |
| LAN integrat | 1 x Intel 2.5Gb Ethernet |
| Sloturi PCI-E x16 | 2 |
| Sloturi PCI-E x1 | 1 |
| Sloturi speciale | 4 x M.2 |
| Sloturi PCI-E x4 | 1 |
| Tehnologii suportate | ASUS Q-Design ASUS EZ DIY ASUS Aura Sync ASUS TUF Protection |
| Altele | 2x2 Wi-Fi 7 (802.11be) Bluetooth 5.4 |
| Dimensiuni (L x W) (cm) | 30.5 x 24.4 cm |
Vezi pe eMAG »
Produse similare la preț apropiat
Compară ASUS TUF GAMING Z890-PLUS WIFI cu
ASUS TUF GAMING Z890-PLUS WIFI vs Gigabyte Z890 GAMING X WIFI7
ASUS TUF GAMING Z890-PLUS WIFI vs MSI MPG Z490 GAMING PLUS
ASUS TUF GAMING Z890-PLUS WIFI vs Gigabyte B550 AORUS PRO V2
ASUS TUF GAMING Z890-PLUS WIFI vs Gigabyte X570S AORUS ELITE AX
ASUS TUF GAMING Z890-PLUS WIFI vs Gigabyte Z890 EAGLE WIFI7