
Părerile cumpărătorilor despre Placă de Bază Gigabyte B650M K
Placa de bază Gigabyte B650M K Socket AM5 primește apreciere pentru suport stabil la procesoare performante precum Ryzen 9 7900, și GTX 3060 Ti la preț excelent. Calitate bună confirmată de utilizatori pe segment mid-range.
Utilizatorii au apreciat:
- Suport stabil pentru Ryzen 9 7900 și RTX 3060 Ti
- Preț excelent pe segment
- Calitate bună (5/5)
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Verifică stocul pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | Gigabyte |
| Frecventa memorie (MHz) | 6666(OC) / 6600(OC) / 6400(OC) / 6200(OC) / 6000(OC) / 5600(OC) / 5200 / 4800 / 4400 |
| Socket procesor | 1 |
| Chipset | B650 |
| CPU Socket | AM5 |
| Sloturi memorie | 4 |
| Capacitate maxima memorie RAM | 192 GB |
| Tip memorie | DDR5 |
| BIOS & memorie BIOS | 1 x 256 Mbit flash |
| Conector sursa (pini) | 1 x 24 pin ATX 1 x 8 pin 12V |
| Interfata Serial ATA | 4 x SATA 6Gb/s |
| Conectivitate | 1 x USB Type-C 1 x PS/2 1 x RJ-45 3 x audio jacks 1 x DisplayPort 4 x USB 2.0/1.1 1 x HDMI 1 x Q-Flash Plus button 2 x USB 3.2 gen 1 1 x USB 3.2 Gen 2 Tip-A |
| Audio integrat | Realtek Audio codec |
| Sloturi PCI-E x16 | 1 |
| LAN integrat | 1 x Realtek 2.5GbE LAN chip (2.5 Gbps/1 Gbps/100 Mbps) |
| Suport ECC | Da |
| Slot PCI | PCI-Express 4.0 |
| Suport Dualchannel | Da |
| Procesoare suportate | AMD Ryzen 7000 Series Processors |
| Format | Micro ATX |
| Sloturi PCI-E x1 | 1 |
| Sloturi speciale | 2 x M.2 |
| Tehnologii suportate | Q-Flash Q-Flash Plus GIGABYTE Control Center (GCC) |
| Dimensiuni (L x W) (cm) | 24.4 x 24.4 cm |
Verifică stocul pe eMAG »