Părerile cumpărătorilor despre Placă de Bază Gigabyte Z890 EAGLE WIFI7
Placa GIGABYTE Z890 EAGLE WIFI7 socket LGA1851 este recomandată pentru entuziaști cu suport PCIe 5.0 și temperaturi joase. BIOS modern și stabilitate sunt confirmate, fiind potrivită pentru overclocking. WiFi 6E instabil rămâne singurul minus semnificativ.
Utilizatorii au apreciat:
- Suport PCIe 5.0 funcțional
- Temperaturi joase în funcționare
- BIOS modern și avansat
- Stabilitate excelentă
- Potrivită pentru overclocking
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- WiFi 6E instabil, necesită restart ocazional
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi oferta »
| Specificații | |
| Brand | Gigabyte |
| Frecventa memorie (MHz) | 8800(O.C) /8600(O.C) / 8400(O.C) /8266(O.C) / 8200(O.C) / 8000(O.C) / 7950(O.C) / 7900(O.C) / 7800(O.C) / 7600(O.C.) / 7400(O.C.) / 7200(O.C.) / 7000(O.C.) / 6800(O.C.) / 6600(O.C.) / 6400 / 6200 / 6000 / 5800 / 5600 |
| Chipset | Intel Z890 |
| CPU Socket | LGA1851 |
| Sloturi memorie | 4 |
| Tip memorie | DDR5 |
| Capacitate maxima memorie RAM | 256 GB |
| BIOS & memorie BIOS | 1 x 256 Mbit flash |
| Rata de transfer SATA | 6000 MB/s |
| Conector sursa (pini) | 1 x 24 pin ATX 2 x 8 pin ATX 12V |
| Interfata Serial ATA | 4 x SATA III |
| Conectivitate | 1 x RJ-45 1 x DisplayPort 4 x USB 2.0/1.1 3 x Audio Jack 2 x Antenna Ports 2 x USB 3.2 Gen 2 1 x Thunderbolt 4 3 x USB 3.2 Gen 1 |
| Audio integrat | Realtek Audio codec |
| LAN integrat | Realtek 2.5GbE LAN chip (2.5 Gbit/1 Gbit/100 Mbit) |
| Slot PCI | PCI Express 5.0 |
| Suport Dualchannel | Da |
| Procesoare suportate | Intel Core Ultra Processors |
| Format | ATX |
| Sloturi PCI-E x16 | 3 |
| Sloturi speciale | 4 x M.2 |
| Tehnologii suportate | Q-Flash Q-Flash Plus GIGABYTE Control Center (GCC) |
| Altele | Wi-Fi 7 (802.11be) Bluetooth 5.4 |
| Dimensiuni (L x W) (cm) | 30.5 x 24.4 cm |
Vezi oferta »