Părerile cumpărătorilor despre Prăjitor Tefal TT130130
Prăjitor de pâine Tefal TT130130 (Tefal Delfini 2) este un aparat de 850W cu 7 trepte, funcție de decongelare și tavită pentru firimituri. Design-ul este simplu, clasic Tefal, prăjitorul fiind mic, compact și ușor. Funcționează bine, prăjește pâinea decent la treapta 4-6, fiind un produs cu raport calitate-preț bun. Principala problemă raportată este că după prăjire feliile nu se ridică suficient în afară, trebuie ridicată manual parghia pentru a le apuca (acest lucru este menționat pe site-ul producătorului, dar nu toți utilizatorii știu). Cablul de alimentare este mai scurt decât la versiunile anterioare. Unii utilizatori au menționat că prăjește neuniform pe margini și că materialele sunt din plastic ieftin. Per ansamblu, produsul este decent pentru prețul de 60-80 lei.
Utilizatorii au apreciat:
- Raport calitate-preț bun la 60-80 lei
- Prăjește bine pâinea la treapta 4-6
- Mic, compact, ușor, nu ocupă mult spațiu
- Funcție de decongelare utilă
- Tavită pentru firimituri detașabilă
- Parghia mai robustă decât la versiuni vechi
- Design simplu și funcțional Tefal
- Ușor de folosit, fiabil
- Materiale decente pentru categoria de preț
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Feliile nu se ridică suficient, trebuie ridicată manual parghia
- Cablu de alimentare mai scurt decât la versiuni anterioare
- Prăjește neuniform pe margini (zone mai puțin prăjite)
- Materiale din plastic, feeling ieftin
- Nu vine cu accesoriu pentru încălzit croissante (spre deosebire de versiuni vechi)
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Mai multe detalii »
| Specificații | |
| Brand | Tefal |
| Utilizare | Rezidential |
| Tip panou de comanda | Mecanic |
| Putere | 850 W |
| Functii | Decongelare Reincalzire Auto pop-up Anulare |
| Trepte de prajire | 7 |
| Numar de felii | 2 |
| Material carcasa | Otel |
| Culoare | Negru Alb |
| Lungime | 32.2 cm |
| Latime | 20.4 cm |
| Inaltime | 19.2 cm |
| Greutate | 1.5 Kg |
| Accesorii incluse | Tava firmituri detasabila |
Mai multe detalii »