Părerile cumpărătorilor despre Rotopercutor Steinhaus PRO-RH1800
Ciocanul rotopercutor Steinhaus PRO-RH1800 primește recenzii pozitive pentru putere (7 J) și performanță peste așteptări, dar fiabilitate pe termen lung e problematică după 1 an. Se încălzește puțin și transmite vibrații reduse, fiind recomandat cu condiția să se mențină în garanție.
Utilizatorii au apreciat:
- Putere mare de 7 J, performanță peste așteptări inițiale
- Gauri în beton ușor și rapid cu burghie corespunzătoare
- Se încălzește puțin, permite lucru prelungit cu pauze
- Transmite vibrații reduse în brațe comparativ cu altele
- Raport calitate-preț bun la cumpărare cu cupoane
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- După 1 an pierde vaselinǎ din mandrina și percuția se pierde
- Reparația garanta e complicată, se propune înlocuire decât reparație
- Mânerul valiza nu ține bine, se desprinde mereu
- Zgomot ciudat în interior, obiecte care se mișcă în carcasă
- Selectorul de mod slab marcat și confuz
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | Steinhaus |
| Tip mandrina | SDS+ |
| Tip lucrare | Hobby |
| Tip produs | Ciocan rotopercutor |
| Tensiune alimentare | 230 V |
| Putere | 1800 W |
| Tip alimentare | La retea |
| Functii | Maner soft-grip Maner secundar Mandrina SDS-Plus |
| Energie de percutie | 7 J |
| Numar percutii pe minut | 4000 |
| Viteza maxima (rpm) | 820 |
| Suprafata lucru | Metal Beton Zidarie Piatra |
| Lungime cablu | 4 m |
| Greutate | 5.9 Kg |
| Culoare | Rosu Negru |
| Diametru gaurire in beton | 36 mm |
| Diametru gaurire in otel | 13 mm |
| Diametru gaurire in lemn | 42 mm |
| Continut pachet | 1 x Ciocan rotopercutor 1 x Pereche carbuni 1 x Cutie transport 3 x Burghie SDS-Plus (8 / 10 / 12 mm x 150mm) 1 x Spit SDS-Plus 14x250mm 1 x Dalta SDS-Plus 14x250mm 1 x Limitator de adancime 1 x Aparatoare de praf |
Vezi pe eMAG »