Părerile cumpărătorilor despre Televizor Kivi 43F730QB
Televizorul KIVI LED 40F730QB este un model Smart Android TV cu diagonală de 102 cm și rezoluție Full HD. Oferă o calitate bună a imaginii cu culori bine calibrate. Sistemul Android se mișcă fluid și permite instalarea de aplicații suplimentare. Dispune de setări multiple pentru imagine și sunet. Unii utilizatori au raportat probleme ocazionale cu înghețarea imaginii la schimbarea programelor.
Utilizatorii au apreciat:
- Culori bine calibrate și luminozitate bună
- Android se mișcă bine și permite instalarea aplicațiilor
- Unghiuri de vizualizare bune
- Pornire și oprire instantanee
- Setări multiple pentru imagine și audio
- Suportă redare fișiere MKV cu VLC player
- Raport calitate-preț foarte bun
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Înghețarea imaginii la schimbarea între programe
- Memorie RAM limitată (1GB)
- Doar 3,5 GB de ROM disponibil
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | Kivi |
| Tip TV | Smart TV |
| Tip procesor | Quad core |
| Capacitate stocare | 8 GB |
| Rezolutie | 1920 x 1080 |
| Format display | Plat |
| Tehnologie display | LED |
| Diagonala display | 109 cm |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 44 kWh |
| Putere difuzoare integrate | 20 W |
| Consum energie electrica in modul HDR/ 1000 ore | 45 kWh |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa F |
| Versiune sistem operare | Android TV 11 |
| Sistem de operare | Android |
| Standard Wi-Fi | 802.11 ac |
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
| Tehnologii audio | Dolby Audio Procesor SRC |
| Versiune Bluetooth | 5.1 |
| Interfata | 2 x HDMI 2 x USB 2.0 1 x Optical Audio Output |
| Caracteristici cheie | Comenzi vocale Asistent vocal inteligent Chromecast incorporat |
| Subwoofer integrat | Nu |
| Sistem audio | 2 |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-T DVB-T2 |
| Rata de refresh | 60 Hz |
| Tehnologii imagine | Direct LED Digital Noise Reduction HLG Blue Stretch PC Mode Super Contrast Control Low Blue Light Max Vivid Ultra clear |
| Asistent vocal inteligent | Google assistant ready |
| Mirroring | Android |
| Aplicatii Video Streaming | YouTube Netflix |
| Claritate imagine | Full HD |
| Compatibilitate VESA | 400 x 300 |
| Culoare | Negru |
| Dimensiune cu stand | 958 x 228 x 610 mm |
| Dimensiune fara stand | 958 x 72 x 558 mm |
| Greutate cu stand | 7 Kg |
| Greutate fara stand | 8.7 Kg |
| Dimensiune cutie | 1070 x 120 x 650 mm |
| Continut pachet | Cablu alimentare Telecomanda Manual utilizare |
Vezi pe eMAG »