Părerile cumpărătorilor despre Televizor Metz 65MNE8000Z
Televizorul METZ Mini LED 65MNE8000Z oferă 1500 niti luminozitate și peste 700 dimming zones, apreciat pentru ecran de calitate și contrast bun. Raportări de pixel mort pe unitate și comportament auto-ajustări problematic (luminozitate sare la 100%, sunet Dolby se resetează zilnic); design gros și greu.
Utilizatorii au apreciat:
- Luminozitate 1500 niti cu 700+ dimming zones
- Ecran de calitate bună, backlighting minim
- Unghiuri de vizionare bune
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Pixel mort raportate pe unele unități
- Image retention pe imagini statice (se șterge după restart)
- Luminozitate sare automat la 100% zilnic
- Sunet Dolby se resetează la setări de bază
- Design gros și greu, formă neergonomică
- Meniu nu intuitiv
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi oferta »
| Specificații | |
| Brand | Metz |
| Tip TV | Smart TV |
| Tip tehnologie HDR | HDR 10+ |
| Tip procesor | Quad core |
| Diagonala display | 164 cm |
| Tehnologie display | QLED |
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Putere difuzoare integrate | 60 W |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 97 kWh |
| Consum energie electrica in modul HDR/ 1000 ore | 205 kWh |
| Putere consumata in stand-by | 0.5 W |
| Clasa eficienta energetica | Clasa F |
| Sistem de operare | Google TV |
| Interfata | 1 x RJ-45 2 x USB 2.0 1 x HDMI 2.0 1 x Jack 3.5 mm CI+ slot 1 x Digital Optical Out 2 x HDMI 2.1 |
| Versiune Bluetooth | 5.1 |
| Tehnologii audio | Dolby Digital Plus Dolby Atmos DTS Studio Sound Dolby Audio |
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
| Standard Wi-Fi | 802.11 ac |
| Tehnologie speciala | Mini LED |
| Caracteristici cheie | Comenzi vocale Screen Mirroring Chromecast incorporat |
| Functii gaming | VRR (Variable Refresh Rate) |
| Claritate imagine | 4K |
| An aparitie | 2025 |
| Aplicatii Video Streaming | YouTube Netflix Rakuten TV Amazon Prime Disney+ HBO Max Antena Play Voyo SkyShowtime DIGI Online |
| Mirroring | iOS Android |
| Tehnologii imagine | Wide Color Gamut Full Array Local Dimming HLG HDR10+ Dolby Vision IQ Flicker Free Low Blue Light AI SR Chameleon Extreme 3.0 processor |
| Rata de refresh | 144 Hz |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-S2 DVB-T2 |
| Sistem audio | 5 |
| Stand | Da |
| Compatibilitate VESA | 400 x 200 |
| Culoare | Negru |
| Dimensiune cu stand | 1453 x 303 x 889 mm |
| Dimensiune fara stand | 1453 x 87 x 846 mm |
| Greutate cu stand | 22.4 Kg |
| Greutate fara stand | 22.1 Kg |
| Dimensiune cutie | 1600 x 185 x 955 mm |
| Greutate cutie | 27.9 Kg |
| Continut pachet | Cablu alimentare Telecomanda Manual utilizare |
Vezi oferta »