Părerile cumpărătorilor despre Televizor Panasonic TN-50W70AEZ
Televizorul Panasonic LED TN-50W70AEZ este un model de 126 cm cu Google TV și rezoluție 4K Ultra HD din 2024. Oferă o imagine de calitate bună, în special în format Dolby Digital. Sistemul de operare Android 11 cu Google integrat permite instalarea multor aplicații. Asistentul Google preinstalat acceptă comenzi vocale și se integrează bine cu dispozitivele smart home. Aplicațiile de streaming funcționează fără probleme. Principalele dezavantaje sunt meniul banal și liniar, și faptul că pornirea se face doar de pe butonul on/off.
Utilizatorii au apreciat:
- Imagine de calitate înaltă în format Dolby Digital
- Sistem de operare Android 11 cu Google integrat
- Asistent Google funcțional cu comenzi vocale
- Aplicații de streaming fără pierderi de semnal
- WiFi dual band (inclusiv 5 GHz)
- Răspunde instantaneu la comenzi, fără lag-uri
- Editare și rearanjare facilă a canalelor
- Screensaver automat cu fotografii din contul Google
- Raport calitate-preț bun
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Imagine banală pe canalele TV fără format Dolby Digital
- Pornirea TV-ului doar de pe butonul on/off
- Locaș baterii telecomandă cu șurub mic, greu accesibil
- Meniu banal și liniar, greu de navigat
- Asamblat în Turcia (posibil calitate inferioară)
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Verifică stocul pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | Panasonic |
| Tip tehnologie HDR | HDR 10 HLG Dolby Vision |
| Tip TV | Smart TV |
| Tip procesor | 4K Colour |
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Format display | Plat |
| Tehnologie display | LED |
| Diagonala display | 126 cm |
| Consum energie electrica in modul HDR/ 1000 ore | 101 kWh |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 54 kWh |
| Putere difuzoare integrate | 20 W |
| Putere consumata in stand-by | 0.5 W |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa E |
| Sistem de operare | Google TV |
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
| Tehnologii audio | Dolby Atmos Surround User Sound Mode Movie Sound Mode Stadium Sound Mode |
| Versiune Bluetooth | 5.0 |
| Interfata | 1 x RJ-45 2 x HDMI 2 x USB 2.0 1 x Jack 3.5 mm 1 x HDCP 2.3 |
| Functii gaming | VRR (Variable Refresh Rate) |
| Caracteristici cheie | Comenzi vocale Asistent vocal inteligent Inregistrare USB |
| Tehnologie speciala | HDR |
| Subwoofer integrat | Nu |
| Sistem audio | 2 |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-S2 DVB-T DVB-T2 |
| Rata de refresh | 60 Hz |
| Tehnologii imagine | Dolby Vision User mode High Contrast Cinema Mode Game Mode Natural Mode Filmmaker Mode Dynamic Mode |
| Asistent vocal inteligent | Google assistant built in |
| Mirroring | iOS Android |
| Aplicatii Video Streaming | YouTube Netflix Amazon Prime |
| An aparitie | 2024 |
| Claritate imagine | 4K |
| Compatibilitate VESA | 200 x 200 |
| Culoare | Negru |
| Dimensiune cu stand | 1119 x 221 x 704 mm |
| Dimensiune fara stand | 1119 x 68 x 647 mm |
| Greutate cu stand | 14 Kg |
| Dimensiune cutie | 1215 x 165 x 780 mm |
| Greutate cutie | 18 Kg |
| Greutate fara stand | 10.5 Kg |
| Continut pachet | Cablu alimentare Telecomanda Manual utilizare |
Verifică stocul pe eMAG »