Părerile cumpărătorilor despre Televizor Panasonic TV-65W95AEG
Televizorul Panasonic Mini LED TV-75W95AEG este un model de 189 cm cu rezoluție 4K Ultra HD și rată de reîmprospătare de 100 Hz din 2024. Suportă HDR10+/Dolby Vision și Dolby Atmos. Sistemul FireTV este considerat ok, deși îi lipsește aplicația Skyshowtime (care poate fi instalată din surse externe). Imaginea este bună, iar sistemul de operare se mișcă bine. Principalele probleme sunt legate de telecomanda care se desincronizează des cu soundbar-ul și de Media Player-ul intern care este considerat sub orice critică.
Utilizatorii au apreciat:
- Suport pentru HDR10+/Dolby Vision și Dolby Atmos
- Sistem FireTV funcțional
- Imagine bună
- Aplicația VLC rulează filme de pe HDD cu DTS
- Sistem de operare care se mișcă bine
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Telecomanda se desincronizează des cu soundbar-ul
- Media Player intern sub orice critică
- Nu afișează folder-ele de pe HDD
- Nu suportă subtitrări externe
- Lipsește aplicația Skyshowtime (necesită instalare manuală)
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Prețul pe eMAG »
| Specificații | |
| Brand | Panasonic |
| Tip tehnologie HDR | HDR 10 HDR 10+ HLG Dolby Vision IQ |
| Tip TV | Smart TV |
| Tip procesor | HCX Pro AI MKII |
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Format display | Plat |
| Tehnologie display | LED |
| Diagonala display | 164 cm |
| Consum energie electrica in modul HDR/ 1000 ore | 228 kWh |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 110 kWh |
| Putere subwoofer | 20 W |
| Putere difuzoare integrate | 30 W |
| Putere consumata in stand-by | 0.5 W |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa G |
| Consum energie electrica | 295 W |
| Sistem de operare | Fire TV |
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
| Tehnologii audio | Dolby Atmos Dynamic Theater Surround |
| Interfata | USB 3.0 1 x RJ-45 2 x USB 2.0 1 x Jack 3.5 mm 4 x HDMI CI+ slot 1 x HDCP 2.3 1 x Optical Audio Output |
| Functii gaming | Compatibil FreeSync VRR (Variable Refresh Rate) |
| Caracteristici cheie | Comenzi vocale Asistent vocal inteligent Screen Mirroring Inregistrare USB Chromecast incorporat Airplay 2 Integrare Apple HomeKit |
| Tehnologie speciala | Mini LED UHD |
| Subwoofer integrat | Da |
| Sistem audio | 2 |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-S2 DVB-T DVB-T2 |
| Rata de refresh | 100 Hz |
| Tehnologii imagine | ISF Dolby Vision IQ Filmmaker Mode HDR10+ Adaptive Local Dimming Ultra |
| Mirroring | iOS |
| Asistent vocal inteligent | Alexa built in |
| Aplicatii Video Streaming | YouTube Netflix Amazon Prime |
| An aparitie | 2024 |
| Claritate imagine | 4K |
| Compatibilitate VESA | 400 x 300 |
| Culoare | Negru |
| Dimensiune cu stand | 1148 x 318 x 903 mm |
| Dimensiune fara stand | 1148 x 71 x 833 mm |
| Greutate cu stand | 25 Kg |
| Dimensiune cutie | 1600 x 152 x 960 mm |
| Greutate cutie | 32 Kg |
| Greutate fara stand | 24 Kg |
| Continut pachet | Cablu alimentare Telecomanda Manual utilizare |
Prețul pe eMAG »