Părerile cumpărătorilor despre Televizor Samsung QE50LS01BAUXXH
Televizorul Samsung QLED The Serif 43LS01B este un obiect de design reușit cu imagine acceptabilă și sunet excelent, dar conceptul de design primează asupra performanței pure.
Utilizatorii au apreciat:
- Design foarte reușit și atrăgător ca obiect de mobilier
- Imagine clară și de calitate
- Sunet excelent
- Livrare excepțional de rapidă (16h), serviciu Genius de top
- Conectare WiFi ireprosabilă
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Imagine doar corectă, nu grozavă pentru preț premium
- Interfață poate avea ușoare sincope
- Fără conexiune internet prin cablu Ethernet
Rezumat generat de AI din recenziile cumpărătorilor de pe eMAG
Vezi oferta »
| Specificații | |
| Brand | Samsung |
| Tip tehnologie HDR | HDR 10+ HLG |
| Tip TV | Smart TV |
| Tip procesor | Procesor Quantum 4K |
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Format display | Plat |
| Tehnologie display | QLED |
| Diagonala display | 125 cm |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa G |
| Consum energie electrica in modul HDR/ 1000 ore | 132 kWh |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 79 kWh |
| Putere difuzoare integrate | 40 W |
| Sistem de operare | Tizen |
| Standard Wi-Fi | 802.11 ac |
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
| Tehnologii audio | Multiroom Link Audio Pre-selection Descriptor Adaptive Sound+ OTS Lite Dolby Active Voice Amplifier ( AVA ) Far-Field Voice |
| Versiune Bluetooth | 5.2 |
| Interfata | 2 x USB 4 x HDMI 1 x S/PDIF CI+ slot |
| Functii gaming | ALLM (Auto Low Latency Mode) HGiG Game Motion Plus |
| Caracteristici cheie | Comenzi vocale Asistent vocal inteligent Screen Mirroring Tap View Multi View |
| Tehnologie speciala | QLED Lifestyle |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-S2 DVB-T2 |
| Tehnologii imagine | Supreme UHD Dimming Mega Contrast Film Mode 100% Color Volume cu Quantum Dot Motion Xcelerator Turbo+ Smart Calibration Contrast Enchancer Real Depth Enhancer EyeComfort Ambient Mode+ |
| Asistent vocal inteligent | Bixby |
| Mirroring | iOS Android |
| Aplicatii Video Streaming | YouTube Netflix HBO Go Rakuten TV |
| An aparitie | 2022 |
| Claritate imagine | 4K |
| Culoare | Alb |
| Dimensiune cu stand | 1143.2 x 475.5 x 1176.8 mm |
| Dimensiune fara stand | 1143.2 x 206.5 x 685.4 mm |
| Greutate cu stand | 21.6 Kg |
| Greutate fara stand | 20.5 Kg |
| Dimensiune cutie | 1301 x 299 x 827 mm |
| Greutate cutie | 28.8 Kg |
| Continut pachet | Cablu alimentare Telecomanda Manual utilizare |
Vezi oferta »