Televizor TCL - 75T7B
Televizorul TCL QLED 55T7B este un model Smart Google TV de 139 cm cu rezoluție 4K Ultra HD din clasa F. Opiniile sunt împărțite, unii utilizatori considerându-l excelent ca raport calitate-preț, iar alții fiind nemulțumiți de calitatea culorilor și opțiunile limitate. Sunetul este considerat acceptabil. Unii utilizatori au raportat probleme de stabilitate cu aplicațiile care se blochează.
Utilizatorii au apreciat:
- Raport bun calitate-preț
- Calitate bună a imaginii după ajustarea setărilor
- Sunet acceptabil
- Funcționalitate Smart Google TV
Utilizatorii au fost nemulțumiți de:
- Culori considerate ciudate de unii utilizatori
- Opțiuni limitate comparativ cu alte mărci
- Probleme de stabilitate cu aplicațiile care se blochează
- Sistem de operare mai lent decât la alte mărci
Date generate folosind A.I. având ca sursă părerile utilizatorilor eMag.ro
Mai multe detalii »
| Specificații | |
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
| Putere difuzoare integrate | 10 W |
| Subwoofer integrat | Nu |
| Sistem audio | 2 |
| Tehnologii audio | Dolby Atmos Dolby AC4 DTS Virtual: X Dolby TrueHD DTS-HD |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-S2 DVB-T2 |
| Rata de refresh | 60 Hz |
| Functii gaming | ALLM (Auto Low Latency Mode) Game Bar |
| Tehnologii imagine | UHD Upscaling Quantum Dot Digital Noise Reduction Adaptive picture |
| Tip tehnologie HDR | HDR 10 HDR 10+ HLG Dolby Vision |
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Versiune Bluetooth | 5.0 |
| Tip procesor | Quad core |
| Asistent vocal inteligent | Google assistant ready |
| Mirroring | iOS Android |
| Caracteristici cheie | Comenzi vocale Chromecast incorporat |
| Aplicatii Video Streaming | YouTube Netflix Amazon Prime Disney+ |
| Sistem de operare | Google TV |
| Interfata | 2 x USB 1 x RJ-45 3 x HDMI 1 x Optical CI+ slot 1 x AV |
| Culoare | Negru |
| An aparitie | 2024 |
| Claritate imagine | 4K |
| Tehnologie speciala | QLED HDR |
| Tehnologie display | LED |
| Tip TV | Smart TV |
| Diagonala display | 189 cm |
| Brand | TCL |
| Standard Wi-Fi | 802.11 ac/n/g |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 127 kWh |
| Consum energie electrica in modul HDR/ 1000 ore | 210 kWh |
| Clasa energetica potrivit noilor etichete energetice adoptate la nivelul UE | Clasa F |
| Dimensiune cu stand | 1668 x 346 x 959 mm |
| Greutate cu stand | 23.2 Kg |
| Greutate fara stand | 22.9 Kg |
| Greutate cutie | 33.9 Kg |
| Continut pachet | Cablu alimentare Telecomanda Manual utilizare |
| Compatibilitate VESA | 300 x 300 |
Mai multe detalii »
